Tchýně a myčka

Před nějakou dobou jsem docela nesnášel myčku na nádobí. Furt jsem si to obhajoval tím, že rád meju nádobí ručně, že je to pro mě jakási meditace – vzpomínka na dětství, kdy jsem doma myl nádobí a bylo mi u toho dobře. Byla to pro mě asi určitá forma hry – Mamina mi túhle říkala, že jsem byl schopnej mejt nádobí třeba i hodinu nebo dvě :-)

Vnímal jsem omezení

Zároveň jsem ale u sebe vnímal, že mám ve vztahu k myčce řadu omezení. Třeba mě štvaly tablety, které jsou oproti jaru drahé. Myčka mi bere práci/odpočinek/meditaci, jak už jsem zmínil. Říká se, že myčka šetří vodu, že člověk díky ní ušetří, čož mi přišlo jako nesmysl. A taky mi třeba vadily zvuky, které vydává a že to myje hrozně dlouho, apod.

A taky Tchýně

No a taky je tu moje Tchýně (toto slovo mi sice zní zatím pejorativně, ale je pro tento účel výstižné :-)

Ve vztahu k ní jsem měl taky jisté bariéry. Třeba se občas nabízela, že nám uvaří, když žena odjela někam na výlet, ať přijdeme na oběd, apod. No ale já si to chtěl dělat po svým, chtěl jsem si uvařit sám, apod. A tak jsem její nabídky vždy s díky odmítal.

Něco se změnilo

Před pár dny jsem ale zjistil, že ta myčka je docela fajn. Když se do ní dá špinavý nádobí hned, je v kuchyni pořád uklizeno. Když se zapne ráno, je nádobí k obědu čisté. Ty zvuky už nějak nevnímám, jsou vlastně příjemný.

Prostě jsem zjistil, že se ve mě něco otočilo. Něco se stalo a já změnil úhel pohledu.

Každý kus nádobí už teď nemusím mýt hned jak ho ušpiním, aby bylo čisto. Prostě jak se mi v danou chvíli chce. Někdy nechám nádobí na stole, někdy ho hned umeju, jindy ho strčím do myčky. Někdy ho umeju já a jindy někdo jiný v domácnosti. Prostě jak to cítím, jak to v danou chvíli vnímám.

Mám v tom prostě svobodu a nejsem tak upjatej jako dřív. Jupí :-)

No ale co je zajímavé?

Před pár dny jsem si při používání myčky uvědomil, že se svobodou s ní mi přišlo do Života i více svobody s Tchýní. Poslední dobou, když mi něco nabídne, tak to přijmu (když mi to v danou chvíli vyhovuje). Vlastně jí více beru takovou jaká je. Prostě poslední dobou mám svojí tchýni nějak více rád, než dřív <3

A to je fajn :-) … Mít více rád, znamená zřejmě více svobody ;-)

Co myslíte? Souvisí to spolu? Může třeba myčka na nádobí souviset s Maminkou Vaší Ženy?

Taky se Vám dějou podobný zázraky? <3